Invenergy podsumowuje projekty wiatrowe w Teksasie

Spółka Invenergy Renewables poinformowała, iż został zamknięty finansowo 300 MW projekt wiatrowy Santa Rita w Teksasie. Morgan Stanley, wraz z współpracownikami z firmy, działali jako pośrednicy, administratorzy i pożyczkodawcy podczas realizacji  tej inwestycji.

Invenergy informuje, że rozpoczęły się już prace na terenie przyszłej farmy w hrabstwach Irion i Crockett. W ramach projektu zainstalowanych ma zostać 120 turbin General Electrics o mocy 2,5 MW każda.

W ciągu pierwszych 20 lat swojej pracy farma wygenerować ma około 200 milionów zysków dla lokalnej gospodarki poprzez podatki oraz wypłaty dla pracowników. Przewiduje się, że podczas budowy farmy, zostanie stworzone ponad 300 nowych miejsc pracy. Po ukończeniu instalacji na farmie ma być zatrudnione 15 osób.

Dyrektor Invenergy, Jim Murphy, podsumował finansową część inwestycji mówiąc, że firma jest bardzo zadowolona z zakończenia finansowania projektu Santa Rita. – Farma ta to kolejny dodatek do naszego rosnącego portfolio inwestycji wiatrowych w Teksasie, gdzie wybudowaliśmy już około 2,5 GW systemów generujących energię elektryczną – powiedział Murphy.