Invenergy podsumowuje projekty wiatrowe w Teksasie

Spółka Invenergy Renewables poinformowała, iż został zamknięty finansowo 300 MW projekt wiatrowy Santa Rita w Teksasie. Morgan Stanley, wraz z współpracownikami z firmy, działali jako pośrednicy, administratorzy i pożyczkodawcy podczas realizacji  tej inwestycji.

Invenergy informuje, że rozpoczęły się już prace na terenie przyszłej farmy w hrabstwach Irion i Crockett. W ramach projektu zainstalowanych ma zostać 120 turbin General Electrics o mocy 2,5 MW każda.

W ciągu pierwszych 20 lat swojej pracy farma wygenerować ma około 200 milionów zysków dla lokalnej gospodarki poprzez podatki oraz wypłaty dla pracowników. Przewiduje się, że podczas budowy farmy, zostanie stworzone ponad 300 nowych miejsc pracy. Po ukończeniu instalacji na farmie ma być zatrudnione 15 osób.

Dyrektor Invenergy, Jim Murphy, podsumował finansową część inwestycji mówiąc, że firma jest bardzo zadowolona z zakończenia finansowania projektu Santa Rita. – Farma ta to kolejny dodatek do naszego rosnącego portfolio inwestycji wiatrowych w Teksasie, gdzie wybudowaliśmy już około 2,5 GW systemów generujących energię elektryczną – powiedział Murphy.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.