Jak ogrzewają Polacy

Czym Polacy ogrzewają budynki mieszkalne? Jaka temperatura panuje w ich mieszkaniach? Czy posiadają w domu inteligentne instalacje, a jeśli tak to jakie? Poniższy raport stanowi odpowiedź na te i wiele innych pytań związanych z ogrzewaniem w polskich gospodarstwach domowych.

Głównym celem badania było uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące kluczowych aspektów związanych z wyborem i wykorzystaniem ogrzewania w gospodarstwach domowych. Pytania dotyczą m.in. sposobów ogrzewani, rachunków w sezonie grzewczym, temperatury panującej w pomieszczeniach, korzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie zarządzania temperaturą i wielu innych.

70% ankietowanych przyznaje, że głównym źródłem ogrzewania w ich gospodarstwach domowych jest kocioł węglowy. Wśród czynników, które wpłynęły na taką decyzję, 41,6% osób wskazało na wygodę, a 41,2% na cenę.

348 spośród 502 ankietowanych zadeklarowało, że w sezonie jesienno – zimowym wydaje na ogrzewanie od 1000 do 3000 zł. Aż 9/10 ankietowanych przyznaję, że chciałoby mieć większą kontrolę nad ponoszonymi kosztami.

W kuchni, salonie oraz pokoju dziecięcym znaczna cześć ankietowanych utrzymuje temperaturę na poziomie 21 – 22 stopni C. W sypialni największa liczba ankietowanych wskazała na temperaturę 19 – 20 st. C, a w łazience 22 – 23 stopni C.

46,6% respondentów przyznaje, że posiada w domu/mieszkaniu inteligentne instalacje. Wśród nich największą popularnością cieszą się systemy do zarządzania temperaturą w pomieszczeniach.

Ankietę oraz raport przeprowadziła firma TECH Sterowniki. Cały raport można znaleźć tutaj.

Źródło: www.techsterowniki.pl

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dom ekologiczny i ekonomiczny, czyli dlaczego warto postawić na domy drewniane

Następny artykuł

“DOBRA ENERGIA”– Konferencja o OZE, jakiej jeszcze nie było

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,