James Bond w służbie… zagrożonych gatunków zwierząt

James Bond w służbie… zagrożonych gatunków zwierząt

Międzynarodowy Fundusz na rzecz Dobrostanu Zwierząt (IFAW) podjął współpracę z wieloma znanymi osobistościami, aby razem przeciwdziałać atakom na amerykańską ustawę o zagrożonych gatunkach (ESA), która niedawno znalazła się pod ostrzałem Kongresu.

Wsparcie nie tylko Agenta 007

W kampanii #OneActForAll wziął udział irlandzki aktor Pierce Brosnan, znany z roli Jamesa Bonda. Projekt postanowili wesprzeć także aktorzy, piosenkarze i celebryci, w tym Slash, Nina Dobrev, Mark Ruffalo, Susan Sarandon, Camilla Belle i Leona Lewis

Nina Dobrev
Nina Dobrev

Kampania składa się z serii zdjęć i filmów przedstawiających sławnych ambasadorów IFAW w towarzystwie zagrożonych gatunków, które mogłyby skorzystać z ochrony oferowanej przez ustawę ESA.

Symbol orła bielika w Stanach Zjednoczonych reprezentuje wolność i siłę. Dzięki ESA oraz pozostałym regulacjom dotyczącym ochrony środowiska ich niegdyś krytycznie zagrożona populacja odrodziła się. Próby zniesienia ESA mogą skutkować efektem domina, niszczącym obecnie setki zwierząt i roślin znajdujących się pod ochroną. Nie możemy sobie na to pozwolić – powiedział aktor i aktywista Mark Ruffalo. – Popieram IFAW, ponieważ jako mieszkańcy planety Ziemi, mamy obowiązek chronić ją i wszystkie stworzenia na niej żyjące. 

Mark Ruffalo
Mark Ruffalo

Siła mediów społecznościowych

Materiały kampanii #OneActForAll będą rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Filmy i zdjęcia będziemy mogli zobaczyć również na stronie internetowej oneactforall.com, która dodatkowo umożliwi odwiedzającym dołączenie do projektu oraz natychmiastowy kontakt z jego inicjatorami. 

Szympansy wraz z innymi małpami człekokształtnymi to nasi najbliżsi żyjący krewniacy. Potrzebujemy silnych praw, takich jak ESA, aby naprawdę je chronić powiedziała dr Jane Goodall, założycielka Instytutu Jane Goodall i Posłaniec Pokoju ONZ.

Czym jest ESA?

ESA (Endangered Species Act) to amerykańska ustawa o zagrożonych gatunkach z 1973 roku. Koncentruje się na ochronie przyrody i zwierząt. 

Jej wprowadzenie okazało się ogromnym sukcesem – przed zniknięciem ocaliło 99% wymienionych gatunków, w tym bielika włoskiego, niedźwiedzia grizzly, aligatora amerykańskiego, humbaka, kondora kalifornijskiego oraz wiele innych. 

IFAW staje w obronie zagrożonych gatunków powiedział Jeff Flocken, Dyrektor Regionalny IFAW w Ameryce Północnej. – Prawo, które najlepiej chroni nasze najbardziej zagrożone zwierzęta, jest atakowane. Dlatego te gwiazdy użyczyły swojego głosu, aby wszyscy byli świadomi, czym poskutkuje zniesienie ESA: utratą ukochanych zwierząt w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Źródło: worldanimalnews.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.