James Fisher zakończył remont łopat wiatraków dla Siemens Gamesa

Spółka-córka firmy James Fisher Marine Services, Rotos 360 ukończyła zakontraktowaną naprawę 27 łopat, przeprowadzoną dla „wiodącego producenta turbin wiatrowych” jak informują materiały firmy. Informacje o kliencie nie zostały oficjalnie podane, ale najpewniej chodzi tutaj o Siemens Gamesa.

Rotos 360 przeprowadził naprawy zgodnie z planem, w czasie trzech miesięcy. Wszystko zakończyło się sukcesem, a firma bez problemu zmieściła się w założonym budżecie.

Jako że pierwsza partia turbin wiatrowych naszego klienta właśnie kończy swój okres gwarancyjny, spodziewamy się, że nasz kontrakt na naprawy zostanie przedłużony i rozszerzony na kolejne farmy. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do nawiązania strategicznej współpracy w zakresie napraw łopat wiatraków off-shore – podaje James Fisher Marine Services.

Prace prowadzone zostały z wykorzystaniem zawieszonej platformy pozwalającej na dostęp do łopat. Do napraw wykorzystano światłoutwardzalne żywice w ramach technologii Renuvo UV.

John Galliford, dyrektor operacyjny Rotosa powiedział: W ramach naszej operacji pracowało jednocześnie pięć platform. Cztery z nich przy naprawie, a piąta w tym czasie była transportowana do kolejnego wiatraka. Prace prowadzone były przez kilka zespołów, część pracująca nocą, część za dnia. W ramach umowy przeprowadzimy także analizę łopat po naprawie.

James Fisher and Sons zakupił spółkę Rotos 360 w marcu tego roku za kwotę półtora miliona funtów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elektryczne taksówki zyskują coraz większą popularność

Następny artykuł

Francuzi dostali zgodę KE na kilka nowych schematów wsparcia OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,