Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kaufland wyróżniony za wspieranie zrównoważonego rybołówstwa

Kaufland wyróżniony za wspieranie zrównoważonego rybołówstwa

W dobie nadmiernego eksploatowania zapasów, jakimi dysponuje nasza planeta, szczególnie doceniane są inicjatywy służące właściwemu i odpowiedzialnemu gospodarowaniu zasobami naturalnymi. Do takich wyróżnień należy m.in. nagroda przyznawana przez organizację Marine Stewardship Council (MSC), promująca te przedsiębiorstwa, które wspierają ochronę naturalnych zasobów mórz oceanów. Tegorocznym triumfatorem w tej dziedzinie została sieć hipermarketów Kaufland, doceniona za swoje wieloletnie działania w tym zakresie, o czym marka poinformowała w swoim komunikacie prasowym.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Sieć sklepów Kaufland otrzymała nagrodę za swoje zaangażowanie i działania, których celem jest rozpowszechnianie informacji dotyczących zrównoważonego rybołówstwa oraz promocja certyfikowanych produktów, powstałych z troską o faunę zbiorników wodnych. Tego typu produkty posiadające znak jakości MSC są dostępne w ofercie supermarketów Kaufland od 2010 r. Warto również dodać, że od 2014 r. certyfikat MSC posiadają wszystkie produkty rybne wyprodukowane przez K-Classic, markę własną sieci Kaufland. Obecnie lista artykułów z certyfikatem MSC, dostępna w tych hipermarketach, liczy 15 pozycji – aż 11 z nich to produkty marek własnych sieci Kaufland, takich jak Exquisit, Blue Bay czy K-Classic.

„Jako jedna z największych sieci handlowych w Polsce zdajemy sobie sprawę z naszego wpływu na środowisko i podejmujemy wszelkie kroki, aby nasze działania były odpowiedzialne. W związku z tym sieć Kaufland posiada własną politykę zrównoważonego rybołówstwa, która jest podstawą przy podejmowaniu decyzji o asortymencie sklepów. W jej ramach pierwszeństwo zakupu mają produkty z certyfikatem MSC. Każdy z nas może chronić morza i oceany poprzez codzienne wybory i decyzje zakupowe, dlatego edukujemy klientów, że wybierając odpowiednie produkty z certyfikatem MSC mogą się do tego przyczynić”, powiedziała Agnieszka Kotlińska, ekspertka z Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

Marine Stewardship Council jest międzynarodową organizacją pozarządową, wspierającą ochronę mórz i oceanów. Jej celem są działania na rzecz zrównoważonego rybołówstwa oraz docenianie tych przedsiębiorstw, którym bliskie są powyższe idee.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.