Kia Soul będzie dostępna w Europie tylko w wersji elektrycznej

Koreański koncern motoryzacyjny poinformował, że podjęto decyzję o przyszłości modelu Kia Soul na rynku europejskim. Crossover będzie dostępny w salonach dealerskich w Europie, ale tylko w wersji elektrycznej. Decyzja jest skutkiem spadków sprzedaży wersji Soul napędzanej konwencjonalnymi paliwami.

Jak informuje Electrive.com, dotychczas w 2018 roku na terenie Niemiec sprzedano 2245 samochodów Kia Soul. Okazuje się, że 1899 z nich to wersje elektryczne. Ten model jest najbardziej popularny właśnie w tym kraju, a sam pojazd był pierwszą w pełni elektryczną ofertą Koreańczyków od 2014 roku. Zmiana modelu biznesowego koncernu w ramach tej linii jest odzwierciedleniem panujących trendów w sprzedaży samochodów w całej Europie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Już wkrótce na rynek wejdą wersje elektryków Kona EV i Niro EV. Ten ostatni będzie posiadał zasięg do 383 kilometrów z akumulatorem o pojemności 64 kWh. Pojawi się na rynku pod koniec 2018 roku. Według informacji Electrive Koreańczycy pracowali także nad bezprzewodowym ładowaniem elektryka.

Do 2025 roku Kia we współpracy z koncernem Hyundai wypuści na rynek motoryzacyjny 16 nowych modeli samochodów przyjaznych dla środowiska W skali roku Koreańczycy planują 2 premiery.

Kia Motors Corporation to najstarszy, koreański producent samochodów działający od 1944 roku. Rocznie produkuje się około 3 milionów pojazdów Kia w 14 zakładach produkcyjnych i montażowych w pięciu krajach, które są następnie sprzedawane i serwisowane za pośrednictwem sieci dystrybutorów i dealerów obejmującej około 180 krajów. Obecnie Kia zatrudnia ponad 51 000 pracowników na całym świecie, a roczne przychody przekraczają 45 miliardów dolarów.

Źródło: Kia, Electrive