Klony BOŚ Banku na Lubelszczyźnie przyznane

Bank Ochrony Środowiska wraz z fundacją BOŚ, jak już informowaliśmy przyznaje wojewódzkie wyróżnienia – „Klony” – firmom stawiającym na efektywność w biznesie i funkcjonowanie w harmonii z przyrodą. Rozdane zostały właśnie nagrody w województwie Lubelskim

Klony na Lubelszczyźnie przyznane zostały spółce Willowa II, BH Meble z Chełma, gminie Mircze i firmie Chrzanowscy Development. Nagrody, podczas ceremonii w Lublinie, wręczali w imieniu banku Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający BOŚ oraz Marta Sokół Olszewska, dyrektor Centrum Korporacyjnego banku w Lublinie.

BH Meble z Chełma wyróżnione zostało w kategorii „Firma ekologiczna i społecznie zaangażowana” za działania w ramach produkcji mebli. Firma ta produkuje meble dla dużych sieci hoteli, pensjonatów i galerii handlowych.

Spółka Willowa II, gmina Mircze i Chrzanowscy Development uhonorowani zostali w kategorii „Znaczący efekt ekologiczny”. Willowa II otrzymała nagrodę za realizację inwestycji mieszkalnych przy ulicy Jantarowej w Lublinie, za wykorzystanie materiałów o współczynnikach przenikania ciepła znacznie powyżej wymagań. Gmina Mircze nagrodę otrzymała za modernizacje Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Łaskowie, który spełnia teraz najwyższe wymagania dotyczące ochrony środowiska. Inwestycja pozwoliła zwiększenie recyclingu niektórych surowców i zmniejszyła liczbę nielegalnych składowisk odpadów w regionie. Firma Chrzanowscy Development otrzymali wyróżnienie, podobnie jak Willowa II, za wykorzystanie materiałów termoizolacyjnych o parametrach znacznie lepszych niż wymagane. Pozwoliło to zmniejszyć zapotrzebowanie inwestycji – dwóch bloków wielorodzinnych – o około 16% w porównaniu do standardowych budynków.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nordex obcina zatrudnienie

Następny artykuł

We Francji uruchomiono dwie kanadyjskie farmy wiatrowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: