Klony w Krakowie rozdane

Bank Ochrony Środowiska przyznał kolejne Klony – nagrody przyznawane przez bank i fundacje BOŚ dla firm zaangażowanych w ekologię i rozwój społeczności w  swoim regionie.

W Krakowie uhonorowano Tarnowską Spółdzielnię mieszkaniową, Spółdzielnię Mieszkaniową Nowy Prokocim, Eko-Energię, Hotel Arłamów Zakłady Mechaniczne „Tarnów” i spółlkę Vatra. Nagrody w imieniu banku wręczali Adrian Markiewicz (dyrektor zarządzający banku), Anna Żyła (główny ekolog banku) i Renata Deptuła (dyrektor centrum Korporacyjnego w Krakowie).

W kategorii znaczącego efektu ekologicznego uhonorowano Tarnowską Spółdzielnię Mieszkaniową, Spółdzielnię Mieszkaniową Nowy Prokocim i firmę Eko-Energia. Obie spółdzielnie nagrodzone zostały za przeprowadzone termomodernizację budynków mieszkalnych, z kolei Eko-Energia nagrodzona została za „realizację szeregu przedsięwzięć przyjaznych środowisku (m.in. montaż urządzeń technologicznych w zakładzie przetwarzania odpadów, realizacje projektów oświetleniowych wraz z montażem instalacji fotowoltaicznych)”.

Hotel Arłamów uzyskał nagrodę za innowację ekologiczną – elektrociepłownię z wysokosprawną kogeneracją, opalaną biomasę. System ten, oprócz produkcji ciepła i energii elektrycznej, produkuje także wodę lodową do systemu klimatyzacyjnego hotelu. W kategorii innowacji ekologicznej uhonorowane zostały także Zakłady Mechaniczne „Tarnów” za stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

W ostatniej kategorii – Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana – wyróżniono firmę Vatra, która zajmuje się produkcją nowoczesnych, geotermalnych pomp ciepła.

Źródło: materiały prasowe BOŚ Banku

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rockfire nabywa brytyjskie projekty fotowoltaiczne

Następny artykuł

Nadchodzi Cleantech Revolution Tour

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
  • dam pożyczkę prywatną
  • ogłoszenia osób udzielających prywatnych pożyczek pożyczasz pieniądze zamieść tutaj swoje ogłoszenie
    udziele-pozyczki-prywatnie.pl