Klony na Śląsku przyznane

Bank Ochrony Środowiska przyznał „Klony” firmom ze Śląska. Nagrody przyznane zostały na gali zorganizowanej w Dąbrowie Górniczej. Nagrody te przyznawane są w kilku kategoriach: „znaczący efekt ekologiczny”, „innowacja ekologiczna” a także w specjalnej kategorii „firma ekologicznie i społecznie zaangażowana”.

Na Śląsku nagrody trafiły do CTL Haldex, Agencji Komunalnej, Ciepłowni Rydułtowy, Oczyszczalni Ścieków WARTA i firm GPP i BetaMed.

Jak mówi Stanisław Kluza, przez Banku Ochrony Środowiska “Klony to inicjatywa Banku Ochrony Środowiska, która ma wyróżniać tych małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie tylko odnoszą sukces w biznesie ale są również bardzo aktywni w obszarze dbałości o ekologię, o środowisko. W każdym regionie, w tym również na Śląsku, jest wiele firm, które chcą budować ekologiczny wizerunek, prowadzić swoje działania i przedsięwzięcia z jak największą dbałością o środowisko”.

W kategorii znaczącego efektu ekologicznego uhonorowano CTL Haldex, za zrealizowaną przy udziale środków NFOŚiGW oraz BOS inwestycję w zakład przerobu odpadów wydobywczych. Agencja komunalna uhonorowana została za budowę instalacji stabilizacji tlenowej odpadów biodegradowalnych, a Ciepłownia Rydułtowy nagrodę otrzymała za modernizację zakładu i dostosowanie do nowoczesnych norm ekologicznych.

Za ekologiczne innowacje Klony otrzymały firma GPP za budowę ekologicznych biurowców oraz częstochowska Oczyszczalnia Ścieków Warta, która przeprowadziła usprawniające działanie oczyszczalni modernizacje instalacji oczyszczania ścieków.

W kategorii firmy zaangażowanej społecznie i ekologicznie nagrodzono BetaMed za aktywne uczestnictwo w życiu regionu i promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród osób starszych.

Źródło: Materiały prasowe BOŚ Banku

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Konserwatyści w Wielkiej Brytanii chcą nałożyć więcej ograniczeń na rozwój lądowych farm wiatrowych

Następny artykuł

Na farmie wiatrowej Dudgeon zainstalowano systemy przeciwogniowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,