Kolejna inwestycja w sektor elektromobilności w Polsce

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla naszego kraju są inwestycje. Inwestycje w sektor elektromobilności świadczą o tym, że Polska w najbliższym czasie ma szansę stać się głównym miejscem dla takich projektów w tej części Europy.

Dlatego z radością witajmy wszelkie przejawy aktywności na terenie Polski oraz inwestorów gotowych otwierać w naszym kraju centra produkcyjne, takie jak to, które powstanie w Dzierżoniowie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma LS Cable&System wybuduje fabrykę podzespołów do akumulatorów wykorzystywanych w wytwarzaniu samochodów elektrycznych. Produkcja zakładu ma pozwolić na wyposażenie 200 tysięcy pojazdów w nowe akumulatory.

Dyrektor generalny Roe-Hyun Myung powiedział: „Zakład w Polsce przyczyni się do ekspansji naszej firmy w Europie”.

Radości z nowej inwestycji nie krył również burmistrz Dzierżoniowa, który z kolei stwierdził:

„Stajemy się właśnie częścią branży, która w niedalekiej przyszłości będzie dominować w światowej motoryzacji. Do Dzierżoniowa trafią olbrzymie pieniądze i najnowsze technologie”.

Inwestycja ma kosztować Koreańczyków około 65 milionów złotych, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na rok 2019. Podzespoły i inne produkowane w zakładzie elementy według założeń mają trafić do fabryki akumulatorów LG w okolicach Wrocławia, a także do producentów samochodów elektrycznych.

Co ciekawe, dzierżoniowski zakład produkcyjny będzie pierwszym w Europie należącym do LS Cable&System. Do tej pory koreańska firma bazowała na produkcji prowadzonej w USA, Chinach, Wietnamie oraz Indiach.

Foto: lscns.com