1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kongres Energetyki Przyszłości 2023. Znamy już termin i tematykę!

Kongres Energetyki Przyszłości 2023. Znamy już termin i tematykę!

Kongres Energetyki Przyszłości 2023. Znamy już termin i tematykę!

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku odbędzie się druga edycja Kongresu Energetyki Przyszłości organizowanego przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Poprzednia edycja zgromadziła łącznie ponad 4 tysiące odbiorców. Portal Świat OZE objął drugie z cyklu wydarzenie patronatem medialnym.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Kongres Energetyki Przyszłości 2023

Celem Kongresu jest stworzenie forum dla wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przedstawienie ich jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób. W poprzednim roku w debatę zostali zaangażowani kluczowi eksperci branżowi w tym prawnicy, ekonomiści, analitycy, czy publicyści. 

Podczas II edycji Kongresu szczególny nacisk kładziony jest na dwa filary: „Bezpieczeństwo energetyczne i oze” oraz „Zielona energia dla przedsiębiorstw”.

Kongres Energetyki Przyszłości 2023 – tematyka

Pierwszy filar dotyczy energii z odnawialnych źródeł jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące m.in. procesu inwestycyjnego i finansowania zeroemisyjnych instalacji. Drugiego dnia prelegenci pochylą się nad problemem znalezienia optymalnego sposobu na zniwelowanie stale rosnących cen energii z wykorzystaniem m.in. odnawialnych źródeł energii.

Organizatorzy planują również przygotować spotkania warsztatowe oraz spotkania w formie „roundtables”. Podstawowym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień, zidentyfikowanie kluczowych problemów oraz zaproponowanie metody ich rozwiązania. Przy spotkaniach w formule „roundtables” odbywać się będą dyskusje na wcześniej sprecyzowany temat w wąskiej grupie uczestników, tak aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie w danej dziedzinie. 

Rejestracja na Kongres Energetyki Przyszłości ruszy już wkrótce. W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy na stronę organizatora oraz do obserwowania mediów społecznościowych organizatora:

https://zeop.pl/kep/

Kongres Energetyki Przyszłości organizuje Stowarzyszenie „Z energią o prawie”.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.