Konkurs PowerUP! 2018

Wśród konkursów wyłaniających najbardziej obiecujące projekty start-upów działających w branżach związanych z ekologią i właściwym gospodarowaniem zasobami naturalnymi warto wymienić PowerUP! O kolejnej, czwartej edycji tej inicjatywy opowiedział Dawid Niedojadło, przedstawiciel organizatora plebiscytu, firmy InnoEnergy Central Europe.  

„PowerUp! to jest największy konkurs dla start-upów energy, clean-tech, mobility w Europie. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów z tych obszarów, w które możemy zainwestować i które docelowo będą rozwijały technologię wdrożenia w biznesie, w firmach energetycznych, w szeroko rozumianym przemyśle”, podkreślił przedstawiciel InnoEnergy. 

Konkurs PowerUP! dedykowany jest start-upom pochodzącym z 24 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zdobywcy trzech pierwszy miejsc otrzymują nagrody pieniężne, które przeznaczą na wdrożenie opracowanej przez nich innowacji. Laureaci dostają także zaproszenie do akceleratora Highway, który oferuje finansowanie do 150 tys. euro. Oprócz nagród finansowych, dodatkową korzyścią płynącą ze zwycięstwa jest możliwość uzyskania wsparcia, szkoleń oraz mentoringu od EIT InnoEnergy, ponieważ dla firmy ważny jest również czynnik ludzki – rozwój kompetencji osób wchodzących w skład wyróżnionych zespołów.  

„InnoEnergy jest funduszem, który inwestuje w projekty z obszaru szeroko rozumianej energii. Tego typu projekty i eventy organizujemy w celu wspierania ekosystemu innowacji, ekosystemu start-upów w Polsce i w Europie Środkowej”, powiedział Dawid Niedojadło. 

Wielki finał kolejnej edycji konkursu, która w 2018 r. odbyła się w Pradze, wyłonił kolejnych laureatów. Pierwsze miejsce uzyskał pochodzący z Estonii zespół Zubax Robotics. Zaprezentował on technologię wspomagającą o 10% energooszczędność silników elektrycznych – rozwiązanie przede wszystkim dla branży lotniczej.  

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znalazł się m.in. opracowany przez polskich badaczy inteligentny kosz na śmieci Bin-e, który sam rozpoznaje i właściwie sortuje wrzucane do niego odpady komunalne.  

Źródła: Power UP! by InnoEnergy

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.