Korea Południowa zbuduje trzy pływające elektrownie słoneczne

Spółka z siedzibą w Korei Południowej – Korea Rural Community Corporation (założona w 2000 roku) ma w swoich zamiarach budowę trzech elektrowni słonecznych, które będą zlokalizowane na wodach sztucznych jezior.

Według zapowiedzi łączna moc farm słonecznych będzie wynosiła 280 MW. Ich budowa umożliwi przede wszystkim redukcję emisji zanieczyszczeń o 160 tysięcy ton CO2 w skali roku. Dwie pierwsze elektrownie mają być zainstalowane na wodach jezior Sonmun i Dakho w prowincji Chuncheon. Trzecia z kolei zostanie zbudowana na jeziorze w hrabstwie Goheung County w południowej części Półwyspu Koreańskiego.

Spółka poinformowała, że podmioty chętne do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu mogą zgłaszać swoje wnioski do 12 października br. Dotychczas projekt przyciągnął zainteresowanie spółek europejskich, np. francuskiej firmy Ciel et Terre.

Jak czytamy na stronie GreenEvolution, koreańska spółka Solkiss także w ubiegłym tygodniu ogłosiła plany budowy kilku elektrowni słonecznych w pobliżu Hwaseong. Firma chce także zbudować pływające elektrownie słoneczne o łącznej mocy 500 MW, tym razem zlokalizowanych w wietnamskiej prowincji Yen Bai.

Dotychczas, największa pływająca elektrownia słoneczna została zainstalowana do sieci elektroenergetycznej państwa chińskiego w maju 2017 roku. Jej moc stanowi ponad 40 MW.

 

Źródła: Bloomberg, GreenEvolution, PVTech,