Turbiny z logo Siemens Gamesa pojawią się w Turcji

Siemens Gamesa dostarczy turbiny o łącznej mocy 118 MW do dwóch farm wiatrowych budowanych przez Sancak Enerji w Turcji.

Firma dostarczy 20 maszyn G132 o mocy 3,3MW do projektu o nazwie Baglar, którego moc ma wynieść 66 MW oraz 16 jednostek tego samego modelu do elektrowni Ardicli o mocy 52 MW. Dostawa planowana jest na drugą połowę 2018 roku. Rozruch i oddanie do eksploatacji planowane jest w 2019 r.

Przedsiębiorstwo będzie również świadczyć usługi zarówno z zakresu eksploatacji, jak i konserwacji przez okres 5 lat. Turbiny, które trafią do Turcji zostaną zmontowane w fabryce Siemens Gamesa w Ágreda w Hiszpanii, natomiast wieże i wirniki będą produkowane w Turcji u lokalnych dostawców.

Siemens Gamesa poinformowało w komunikacie prasowym, że jest to pierwsze zamówienie na platformę 3,3 MW w Europie.

Od momentu wejścia na rynek turecki, czyli w 2010 roku, firma Siemens Gamesa zainstalowała w tym kraju turbiny o łącznej mocy 550 MW. Siemens Gamesa Renewable jest hiszpańską firmą zajmującą się produkcją turbin wiatrowych i budową farm.

Siemens Gamesa jest liderem na rynku w hiszpańskim i czwartym co do wielkości producentem turbin wiatrowych na świecie. Firma zainstalowała ponad 10 000 MW mocy na czterech kontynentach, przyczyniając się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 51,9 milionów ton rocznie. Obecnie zajmuje się również budową i rozwojem elektrowni fotowoltaicznych.