1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kto zostanie Innowatorem ESG 2023?

Kto zostanie Innowatorem ESG 2023?

Polskie Stowarzyszenie ESG szuka innowatorów ESG – firm i organizacji, które w minionym roku zainicjowały innowacyjne projekty w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Termin na zgłoszenia projektów w konkursie „Innowator ESG 2023” upływa 15 listopada 2023 roku. Portal świat OZE jest partnerem medialnym konkursu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Konkurs „Innowator ESG 2023”

Konkurs „Innowator ESG 2023” ma na celu wyróżnienie projektów, organizacji i przedsiębiorstw, które aktywnie przyczyniają się do tworzenia bardziej zrównoważonego i etycznego biznesu, wywierając pozytywny wpływ na środowisko naturalne, dobrostan pracowników, społeczności lokalne oraz poprawiając transparentność i ład korporacyjny w organizacjach.

Projekty można zgłaszać w 4 kategoriach: „E” – innowacja w obszarze środowiska, „S” – innowacja w obszarze społecznym, „G” – innowacja w obszarze ładu korporacyjnego oraz „start-up”. Formularze konkursowe dostępne są na stronie: www.innowatoresg.pl/zglos-się. Zgłoszenie można wysłać do 15 listopada 2023 roku.

Wybór zwycięskich projektów

Przesłane projekty zostaną poddane preselekcji. Wstępnej oceny zgłoszeń dokonają: KPMG Polska w zakresie kategorii „E”, Kancelaria DZP w zakresie „S”, Kancelaria SK&S w zakresie „G” oraz Fundacja Venture Cafe, która oceni zgłoszenia start-upów. Ogłoszenie „short-listy”, na którą będzie składało się 10 najwyżej ocenionych projektów w każdej z kategorii, odbędzie się 27 listopada 2023 roku. Kapituła weźmie przede wszystkim pod uwagę celowość projektu (wpływ na działanie organizacji, środowisko, pracowników, społeczność), innowacyjność oraz odniesiony skutek.

Wyboru zwycięskich projektów dokona Kapituła Konkursowa w składzie:

dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Consulting, Partner, EY
Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu, PFR
dr hab. Bolesław Rok, prof. ALK, Akademia Leona Koźmińskiego
Piotr Dytko, Członek Zarządu, PAIH
Arkadiusz Pączka, Wiceprezes, Federacja Przedsiębiorców Polskich
prof. Dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor, Akademia Leona Koźmińskiego
Renata Bem, Dyrektor Generalna, UNICEF Polska
Borys D. Sawicki, Radca Prawny, Kancelaria SK&S
dr Anna Partyka-Opiela, szefowa Zespołu Compliance, Kancelaria DZP
Justyna Wysocka-Golec, Partner Associate, Lider Zespołu ESG, Climate & Nature w Dziale Consultingu, KPMG w Polsce
Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Liderka ESG i zrównoważonych finansów, Członkini Zarządu i Dyrektorka Generalna, FOB

Ceremonia wręczenia nagród

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w Hotelu Belotto podczas Gali Innowatorów ESG. Wydarzeniu towarzyszyła będzie również Konferencja – FORUM Innowatorów ESG, które odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2023 r w CIC Warsaw. FORUM Innowatorów ESG to 2 dni merytorycznych dyskusji z zakresu ESG oraz zrównoważonego rozwoju, spotkanie ekspertów, możliwość wymiany doświadczeń, miejsce najważniejszych dyskusji dotyczących ESG i wpływu na gospodarkę i społeczeństwo. Szczegóły: www.foruminnowatorowesg.pl.

Więcej informacji dostępne  na stronie internetowej: www.innowatoresg.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.