Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Laptop stworzony z surowców odnawialnych

Laptop stworzony z surowców odnawialnych

Acer Aspire Vero to na pozór klasyczny 15-calowy laptop, który – jak przekonuje producent, ma być łatwy w naprawie, rozbudowie i recyklingu. Wspominając recykling ma na myśli fakt, że komputer w całości wykonany jest z przetworzonego plastiku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama
vqwNivoPYxQe M9nIEVWDK1t26f5aDHk2gUQJeCfAaUx8o2NFZDjk755p PONDxIYj1yHdCHInuDXQEIpPiIf6GgEdmZX6ZaTAgC
Fot. acer.com Laptop z recyklingu z pozoru nie różni się od innych komputerów.

Plastik, ale przetworzony

Urządzenie ma być przyjazne dla środowiska. Klawiatura wykonana została z plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego, zaś obudowa nie zawiera lotnych związków organicznych. Nawet opakowanie i zasilacz są wykonane w 100 procentach z plastiku pochodzącego z recyklingu. Grafika i tekst na pudełku Aspire Vero są wykonane tuszem sojowym, a sam laptop nie jest pokryty żadną farbą.

https://swiatoze.pl/jak-przedluzyc-zywotnosc-baterii-i-co-z-nimi-zrobic-gdy-sie-zuzyja/

Redukcja, ekologia i recykling

Ten przyjazny środowisku laptop ma być potwierdzeniem zaangażowania marki w prowadzenie bardziej zrównoważonej działalności. Jasnożółte i szare odcienie pokrywające tworzywo PCR tworzą niepolerowaną powierzchnię. Z kolei odwrócone oznaczenia klawiszy „R” i „E” symbolizują główny przekaz dotyczący Redukcji odpadów, Ekologii i Recyklingu. Aspire Vero wykorzystuje specjalnie zaprojektowane oprogramowanie zmniejszające zużycie energii i przedłużające żywotność akumulatora, co jeszcze bardziej spodoba się osobom dbającym o planetę.

Źródło: acer.com, xda-developers.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.