Woda Żywiec Zdrój dostępna w szklanych opakowaniach

Marka Żywiec Zdrój włączyła do swojej oferty wodę mineralną w szklanej butelce. Decyzja o wprowadzeniu do obrotu wody w takim właśnie opakowaniu stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie sektora HoReCa (czyli branży hotelarskiej, restauracyjnej oraz cateringowej). Debiut nowego produktu poprzedziły bowiem konsultacje przeprowadzone wśród przedstawicieli powyższej branży.

Jadalne kapsułki z wodą zamiast plastikowych butelek?

Organizatorzy londyńskiego maratonu wpadli na pomysł, jak zaradzić generowaniu nadmiernej ilości butelek. Wsparli się wynalazkiem firmy Skipping Rocks Lab, która opracowała kapsułkę z wodą. Jest ona wykonana w technologii Notpla, czyli materiału pochodzącego z wodorostów i innych roślin. Powstała jako zamiennik plastikowej butelki. Rozkład takiej butelki liczony jest w setkach lat, natomiast zewnętrznej membrany kapsułki – kilka tygodni. Aby dostać się do płynu, wystarczy tylko przegryźć otoczkę kapsułki. Sama otoczka jest jadalna, więc można ją zjeść lub też zostawić, ponieważ jest w pełni biodegradowalna.

Wyzwanie Adidas: 11 milionów par butów wykonanych z przetworzonych plastikowych odpadów!

Adidas podejmuje wyzwanie, żeby do 2024 roku wszystkie buty i ubrania sportowe były wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu. Celem jest dostarczenie produktów w takim samym stylu jak dotychczas, spełniających te same funkcje i będących tak samo trwałymi, ale przy jednoczesnym ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko.

Osobliwy przypadek odpadów medycznych

W kraju dużo słyszy się o problemach związanych z segregacją odpadów komunalnych, wśród których bolączką są bioodpady. Wydaje się, że temat niektórych odpadów medycznych, w dodatku niebezpiecznych, jest w pewien sposób bagatelizowany. Poruszono go natomiast w maju podczas konferencji pt. „Postępowanie z odpadami medycznymi” odbywającej się w Bydgoszczy.