Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Las Vegas czyli fotowoltaiczne miasto

Las Vegas czyli fotowoltaiczne miasto

Las Vegas czyli fotowoltaiczne miasto

Las Vegas to miasto rozrywki – wszechobecny hazard, szybkie samochody, szalone, spontaniczne decyzje… W ostatnim czasie jest ono przedstawiane też w innym, bardziej pozytywnym aspekcie. To jedno z najpopularniejszych miast stanu Nevada ogłosiło, że zamierza wykorzystywać w stu procentach energię odnawialną do wypełniania własnego zapotrzebowania na energię.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama


Ostatnio coraz więcej słychać takich deklaracji. Las Vegas to tylko jedno z wielu miast na świecie obierających takie stanowisko. Prace, które były realizowane, by te deklaracje były możliwe do zrealizowania, trwały niemal 10 lat. Najbardziej kosztowną oraz czasochłonną inwestycją było wybudowanie farmy solarnej „Solar – 1”. Teraz, wszystkie budynki należące do miasta, latarnie oraz parki są w pełni zasilane z ekologicznych źródeł energii.

Budowa farmy solarnej pozwoliła nie tylko na realizację planów odnośnie do wykorzystania OZE, lecz także poskutkowała zmniejszeniem lokalnego bezrobocia. Wybudowana farma solarna zajmuje terytorium blisko 240 ha. Za jej powstanie odpowiada firma SunPower, która jest już od długiego czasu w branży odnawialnych źródeł energii – być może dlatego, to właśnie jej powierzono realizację tego ważnego zadania.

Las Vegas rozpoczęło swoją przygodę z niekonwencjonalnymi źródłami energii już osiem lat temu. To wtedy zaczęto nieśmiale stawiać na fotowoltaikę. Przez ten czas inwestycje znacząco przybrały na sile, powodując energetyczny rozwój miasta. Dzisiaj Las Vegas dzięki poczynionym krokom zredukowało użycie energii elektrycznej o 30% względem poprzednich lat. Dzięki temu zredukowaniu użycia energii generowane są znaczne oszczędności rzędu nawet 5 milionów dolarów rocznie.

W wyniku wspomnianych powyżej inwestycji Las Vegas jest jednym z czołowych miast w zakresie modernizacji oraz unowocześniania swoich instalacji energetycznych. Miasto to może być stawiane na wzór jako miejsce, gdzie chęci przełożono na faktyczną realizację wielu ciekawych przedsięwzięć oraz projektów w stosunkowo krótkim czasie, zmieniając przy tym swą politykę energetyczną o 180 stopni.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.