LEM FALCON – elektryczny motocykl z Wrocławia

Elektromobilność stała się faktem. Od lat słyszymy o coraz nowszych modelach samochodów napędzanych w ten sposób. To jednak nie wszystko, ponieważ elektryczność wkroczyła również do sektora maszyn budowlanych, autobusów i motocykli.

Zwłaszcza ostatni z wymienionych wzbudził nasze zainteresowanie ze względu na fakt powstania takiego projektu w naszym kraju. Dlatego tym bardziej zapraszamy czytelników naszego portalu do obejrzenia materiału, jaki nagrał z liderem projektu Pawłem Stabla nasz reporter. Dowiemy się z niego m.in. o cechach użytkowych motocykla, kulisach jego powstania oraz o zawodach, w których wziął udział.

LEM Falcon to efekt kilkumiesięcznych prac studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Politechnice Wrocławskiej. Motocykl jest napędzany silnikiem o mocy 8 kW. Akumulator umożliwia przejechanie 70 km po drogach lub godzinę w terenie. Jego prędkość maksymalna to 130 km/h.

Waga maszyny to zaledwie 100 kg. Wynik ten osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalnych kompozytów użytych do budowy oraz ramy ze stopu aluminium. Moment obrotowy maszyny to 130 Nm. Motocykl został przygotowany specjalnie na zawody Smart Moto Challenge w Barcelonie. Nietrudno się chyba domyślić kto został ich zwycięzcą.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dzięki 500+ zużyjemy więcej prądu? Jest odwrotnie

Następny artykuł

Nordex osiągnął poziom 2 GW łącznych mocy wiatrowych w Wielkiej Brytanii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,