LG Chem pracuje nad fabryką ogniw akumulatorowych dla samochodów elektrycznych

Firma LG odpowiada na zapotrzebowanie rynku samochodów elektrycznych. Koreański producent akumulatorów prowadzi już fabrykę w Michigan, a teraz zamierza rozszerzyć swoją działalność. Jak podaje Reuters, LG obecnie poszukuje lokalizacji dla fabryki o wartości 1,7 mld dolarów.

Wśród potencjalnych klientów nowej fabryki akumulatorów LG wymieniane są: Volvo, Fiat Chrysler Automobiles i Hyundai Motor, GM i Volkswagen. Nowa fabryka ma być odpowiedzią na rywalizację firmy z SK Innovation, która rozpoczęła budowę nowej fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA, a swoje usługi dostarcza do Mercedes-Benz i Hyundai-Kia Motors.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Według badań rynku IHS Markit sprzedaż pojazdów elektrycznych w samych Stanach Zjednoczonych ma wynieść 1,28 mln pojazdów do 2026 roku.

LG tworzy pod Wrocławiem przyszłość motoryzacji

Firma LG produkuje we Wrocławiu baterie litowo-jonowe do aut elektrycznych. Klientami LG Chem Wrocław Energy są światowe marki motoryzacyjne, takie jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche. LG Chem Wrocław Energy jest najmłodszą spółką koreańskiego potentata i od 2017 roku prowadzi w Biskupicach Podgórnych zaawansowaną produkcję nowoczesnych baterii.