Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

LG Chem pracuje nad fabryką ogniw akumulatorowych dla samochodów elektrycznych

LG Chem pracuje nad fabryką ogniw akumulatorowych dla samochodów elektrycznych

Firma LG odpowiada na zapotrzebowanie rynku samochodów elektrycznych. Koreański producent akumulatorów prowadzi już fabrykę w Michigan, a teraz zamierza rozszerzyć swoją działalność. Jak podaje Reuters, LG obecnie poszukuje lokalizacji dla fabryki o wartości 1,7 mld dolarów.

BANER MOBILEB1
Reklama

Wśród potencjalnych klientów nowej fabryki akumulatorów LG wymieniane są: Volvo, Fiat Chrysler Automobiles i Hyundai Motor, GM i Volkswagen. Nowa fabryka ma być odpowiedzią na rywalizację firmy z SK Innovation, która rozpoczęła budowę nowej fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA, a swoje usługi dostarcza do Mercedes-Benz i Hyundai-Kia Motors.

Według badań rynku IHS Markit sprzedaż pojazdów elektrycznych w samych Stanach Zjednoczonych ma wynieść 1,28 mln pojazdów do 2026 roku.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

LG tworzy pod Wrocławiem przyszłość motoryzacji

Firma LG produkuje we Wrocławiu baterie litowo-jonowe do aut elektrycznych. Klientami LG Chem Wrocław Energy są światowe marki motoryzacyjne, takie jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche. LG Chem Wrocław Energy jest najmłodszą spółką koreańskiego potentata i od 2017 roku prowadzi w Biskupicach Podgórnych zaawansowaną produkcję nowoczesnych baterii.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.