Lidl Polska zobowiązuje się do mniejszego wykorzystywania plastiku w opakowaniach własnych produktów

Lidl Polska zobowiązuje się do mniejszego wykorzystywania plastiku w opakowaniach własnych produktów

Zanieczyszczenie środowiska jest jednym z głównych problemów cywilizacyjnych, co zauważają ekolodzy, organizacje społeczne, ale również firmy. Lidl, jeden z popularnych supermarketów w Polsce, stara się w swoich kampaniach promować zdrową żywność oraz dbałość o środowisko naturalne.

Lidl w Polsce zadeklarował, że do 2025 roku zamierza zredukować wykorzystywanie plastikowych opakowań o 20%. Cel ten będzie realizowany stopniowo, ale działania powinny zwrócić uwagę klientów.

„Dla Lidl Polska jest to krok przełomowy, ponieważ jak dotąd kierunkiem w zakresie opakowań marek, była przede wszystkim ich funkcjonalność dla klienta oraz design. Nowe, konkretne cele wiążą się z koniecznością zredefiniowania parametrów opakowań przy zachowaniu ich dotychczasowych walorów. Wymagać to będzie ścisłej współpracy z dostawcami produktów marek własnych. Jednak biorąc pod uwagę łączące nas partnerstwo, nie mamy wątpliwości co do możliwości realizacji przyjętych zobowiązań. Mamy już znaczne osiągnięcia w zakresie redukcji opakowań warzyw i owoców dostępnych na „Ryneczku Lidla” – produkty do niedawna sprzedawane wyłącznie w opakowaniach, takie jak: cytryny, pomarańcze, grapefruity, mandarynki, włoszczyzna, pory, buraki, cebule, czosnek, kurkuma, aktualnie są dostępne bez nich. Pracujemy także z dostawcami naszych biowarzyw i owoców, aby zapewnić opakowania biodegradowalne” – powiedział Piotr Rogowski, Członek Zarządu Lidl Polska.