Lilium receptą na zakorkowane miejskie arterie?

Pozyskanie funduszy z Niemiec w wysokości dziewięćdziesięciu milionów dolarów umożliwi budowę wszechstronnej latającej taksówki o wspomniana kwota zostanie wykorzystana na budowę pięciuset miejsc handlowych firmy Lilium Jet, a także do zwiększenia liczby członków zespołu do siedemdziesięciu osób.

Latający pojazd Lilium Jet byłby w stanie utrzymać się w powietrzu przez około godzinę i poruszać się z prędkością przekraczającą 289 km/h. W tym tempie w godzinę mógłby pokonać dystans dzielący Londyn i Paryż. Zintegrowana technologia pozwoli pasażerom na zamówienie powietrznej taksówki na pobliskie lądowisko.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Daniel Wiegland, współzałożyciel firmy Lilium, powiedział: „To kolejny krok na drodze od pomysłu do produkcji udanego komercyjnie samolotu, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki podróżujemy między dużymi miastami świata”.

Czy rzeczywiście Lilium doprowadzi do odkorkowania największych miast świata? Przekonamy się, gdy pierwsze podniebne taksówki wzbiją się w powietrze. Jednak kierunek obrany przez wizjonerów i konstruktorów nie pozostawia złudzeń co do zmian, jakie niebawem nastąpią w przewozach lotniczych.