Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Uratuj jedzenie po świętach — mapa i lista Jadłodzielni [aktualizacja kwiecień 2024]

Uratuj jedzenie po świętach — mapa i lista Jadłodzielni [aktualizacja kwiecień 2024]

Święta Wielkanocne to czas, kiedy lodówki i szafki z zapasami zapełniają się po brzegi. Kupujemy dużo produktów, a przygotowanych posiłków często nie dajemy rady sami zjeść. Co zrobić, by nie marnować świątecznych dań? Mapa i lista jadłodzielni w Polsce może ci w tym pomóc!

Reklama

Podziel się jedzeniem

Foodsharing to nic innego jak dzielenie się żywnością. Organizatorzy inicjatywy w specjalnych miejscach, zwanych Jadłodzielniami, udostępniają oznaczone lodówki i szafki. Właśnie tam producenci, dystrybutorzy żywności, sklepy, restauracje, jak i osoby prywatne mogą zostawić nadprogramową żywność. Natomiast potrzebujący mogą z niej skorzystać. Każdy może poczęstować się jedzeniem, bez względu na status materialny. Dzięki temu potrawy, zamiast się zmarnować, trafiają do tych, którym na co dzień ich brakuje. Foodsharing to inicjatywa wolontariacka.

Ratujemy żywność przed zmarnowaniem. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się jedzeniem ze wszystkimi. Budujemy poczucie odpowiedzialności za ograniczenie marnowania jedzeniaczytamy na profilu w mediach społecznościowych. 

Jadłodzielnie w Polsce – gdzie je znaleźć? [MAPA]

Jadłodzielnie znajdziemy w popularnych punktach miast, np. na uczelniach, w akademikach, przy bazarach. Pierwsza powstała w maju 2016 roku w Warszawie. W tej chwili prawie 100 punktów działa w ponad 40 miastach w Polsce, a w wielu powstają podobne inicjatywy.

Miasta, w których znajdują się Jadłodzielnie:

Bielsko-Biała

Bogatynia

Brwinów

Bydgoszcz

Czechowice-Dziedzice

Ełk

Gdańsk

Grudziądz

Jastrzębie-Zdrój

Jedlina-Zdrój

Józefów

Kęty

Kosierz

Kozy

Kraków

Lublin

Łódź

Mosina

Mrągowo

Opole

Piaseczno

Piastów

Pruszków

Pyskowice

Rzeszów

Sosnowiec

Słupsk

Stargard

Sulęcin

Szczecin

Szczytno

Świnoujście

Tarnobrzeg

Tarnów

Toruń

Tychy

Warszawa

Wrocław

Zamość

Zielona Góra

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.