W lutym kolejne dotacje dla polskich przedsiębiorstw

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poinformowało, że w lutym możliwe będzie pozyskanie środków na projekty z zakresu tzw. efektywności energetycznej. Dofinansowanie może pokryć nawet do 75% kosztów kwalifikowanych, co jest korzystne dla inwestycji technologicznych.

Dotacje na wdrażanie nowych technologii można pozyskać pod warunkiem, że wytworzą one produkty lepszej jakości.

Ponadto przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowanych realizacją inwestycji w modernizację energetyczną budynków publicznych przysługują 4 mln złotych. Środki można wydać  na prace nie tylko z zakresu ocieplenia budynku, ale również wymiany okien oraz budowy i modyfikacji urządzeń OZE.

Poza wspomnianymi powyżej środkami, których zadaniem jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw, pomoc przygotowano również dla operatorów systemów dystrybucyjnych, czyli firm energetycznych zajmujących się przesyłem energii z województwa podlaskiego.

Wymienione podmioty mogą liczyć na dotacje w wysokości maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych na inwestycje zwiększające produkcję energii ze źródeł odnawialnych. W tym przypadku do podziału przygotowano kwotę około 30 mln złotych.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.