W lutym kolejne dotacje dla polskich przedsiębiorstw

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poinformowało, że w lutym możliwe będzie pozyskanie środków na projekty z zakresu tzw. efektywności energetycznej. Dofinansowanie może pokryć nawet do 75% kosztów kwalifikowanych, co jest korzystne dla inwestycji technologicznych.

Dotacje na wdrażanie nowych technologii można pozyskać pod warunkiem, że wytworzą one produkty lepszej jakości.

Ponadto przedsiębiorstwom z województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowanych realizacją inwestycji w modernizację energetyczną budynków publicznych przysługują 4 mln złotych. Środki można wydać  na prace nie tylko z zakresu ocieplenia budynku, ale również wymiany okien oraz budowy i modyfikacji urządzeń OZE.

Poza wspomnianymi powyżej środkami, których zadaniem jest wsparcie mikroprzedsiębiorstw, pomoc przygotowano również dla operatorów systemów dystrybucyjnych, czyli firm energetycznych zajmujących się przesyłem energii z województwa podlaskiego.

Wymienione podmioty mogą liczyć na dotacje w wysokości maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych na inwestycje zwiększające produkcję energii ze źródeł odnawialnych. W tym przypadku do podziału przygotowano kwotę około 30 mln złotych.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.