Electric car, electric vehicle, electric, electricity, charging, EV charging

Elektromobilność pomoże polskiemu PKB

Zwiększenie inwestycji w elektromobilność to jedno z fundamentalnych założeń polskiego rządu. Wydatki na nią w perspektywie czasu powinny się zwrócić, co poświadcza raport „Napędzamy Polską Przyszłość” przygotowany przez Cambridge Econometrics oraz Fundację Promocji Pojazdów Elektrycznych.

Raport wskazuje na to, że do 2050 roku możemy doczekać się wzrostu PKB o 1,1% dzięki inwestycjom w elektromobilność. Przyrost będzie stopniowy, co przełoży się na 0,3% w 2030 roku. To nie jedyny plus, ponieważ pozytywne efekty zaobserwujemy najprawdopodobniej także na rynku pracy. Szacuje się, że może powstać nawet 80 tysięcy nowych miejsc pracy, co pomoże jeszcze bardziej zminimalizować stopę bezrobocia.

Powyższe szacunki zakładają pozytywny scenariusz, za którego realizację będą odpowiadać dobre warunki dla rozwoju elektromobilności zapewnione przez rząd. To powinno przyciągnąć wielu przedsiębiorców z różnych krajów Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!