MELEX: pojazdy elektryczne z tradycją

Melex może pochwalić się tradycją, której początek datuje się na rok 1971. Właśnie wtedy wypuszczone zostały z taśmy produkcyjnej pierwsze pojazdy elektryczne. Od tej pory oferta firmy znacznie się poszerzyła.

Melex rozpoczynał swoją działalność w Mielcu z myślą o rynku amerykańskim. Początkowo, wzorując się na wózkach golfowych, produkowano pojazdy w wersji trójkołowej. Z czasem wprowadzono wariant czterokołowy przeznaczony do przewożenia pasażerów oraz bagaży. Współcześnie podczas gry w golfa również korzysta się z tej wersji, ponieważ ma ona lepszą przyczepność, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.

„Wszystko zaczęło się od legendarnego już dziś zamówienia naszych pojazdów na pola golfowe w Stanach Zjednoczonych, dzięki któremu firma rozpoczęła produkcję seryjną. W najlepszych dla naszej firmy latach na ten rynek trafiało nawet kilka tysięcy wózków golfowych rocznie”, opowiadał portalowi polskiprzemysl.com.pl Miłosz Cieszyński z działu marketingu firmy Melex.

Obecnie w ofercie Melexa znajduje się kilka rodzajów pojazdów. Wydaje się, że najpopularniejsze są pasażerskie, które sprawdzają się przede wszystkim w branży turystycznej. Korzystają z nich przewodnicy i zwiedzający w większych miastach. Powszechnie eksploatowane są także modele bagażowe o ładowności od 200 do 1500 kilogramów.  Na uwagę zasługują również wózki specjalnie. Wśród nich można znaleźć ambulans, karawan i pojazd pocztowy.

Każdy elektryczny Melex posiada homologację i może poruszać się po drogach publicznych w krajach Unii Europejskiej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

PAS policzył: w 2017 “paryski” alarm smogowy w wielu polskich miastach obowiązywałby tygodniami

Następny artykuł

Inowrocław z ekologiczną flotą autobusów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,