Mercedes poszedł śladem Volkswagena? Może tego pożałować

Niemieckie marki motoryzacyjne nie mają ostatnio najlepszej passy. Wszystko ze względu na aferę w związku z oszustwami Volkswagena w testach emisji spalin, co przyczyniło się do strat wizerunkowych i finansowych firmy. Wiele wskazuje na to, że Mercedesa czeka podobny los, ponieważ amerykańscy śledczy dotarli do interesujących informacji.

Medialne doniesienia na temat Mercedesa zostały zapoczątkowane przez niemiecki dziennik „Bild am Sonntag”. Autorzy artykułu powołuj się na informacje o działaniach amerykańskich śledczych, którzy odkryli nielegalny proceder. Niemiecki producent instalował w swoich pojazdach specjalne oprogramowanie, które było w stanie wykryć w jakich warunkach pracuje jednostka napędowa. Samochód rozpoznawał np., że znajduje się na hamowni bądź innym stanowisku pomiarowym. Dzięki temu można było zredukować emisję spalin w odniesieniu do warunków, co wpływało na finalne wyniki jednostek wysokoprężnych. Dodatkowo drugie oprogramowanie całkowicie wyłączało układ oczyszczania spalin po przejechaniu 16 mil.

To kolejna afera w niemieckiej branży motoryzacyjnej, która może przełożyć się w perspektywie długofalowej na krajowe PKB. Sytuacja szokuje tym bardziej, że Niemcy od wielu lat działają na rzecz produkcji czystej energii oraz rozwoju elektromobilności.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!