ML System – opinie, oferta

ML System – opinie, oferta

Firma ML System zasłynęła na świecie dzięki produkcji szyb, które produkują energię – Quantum Glass, czyli technologii kropek kwantowych. Polska spółka ma jednak w ofercie o wiele więcej – zarówno fotowoltaikę dla klientów indywidualnych, jak i panele słoneczne zintegrowane ze środowiskiem miejskim. 

Podcast

O firmie ML System

ML System to producent i dystrybutor paneli fotowoltaicznych, który rozpoczął działalność już w 2007 roku. Jako jedyna w Polsce pośród firm komercyjnych prowadzi własne badania i tworzy prototypy ogniw fotowoltaicznych. W 2011 ML System opracował własną technologię paneli PV NoFrost. Siedziba firmy wraz z centrum badawczo-rozwojowym znajduje się w Zawierciu pod Rzeszowem.

Co znajduje się w ofercie w ML System?

ML System oferuje projektowanie i wdrażanie systemów fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkami (BIPV). Firma twierdzi, że jest jedynym producentem BIPV na świecie, który proponuje także systemy mocowania i automatykę. W ofercie znajdziemy ponadto rozwiązania przeznaczone dla smart city (nowoczesnego miasta), m.in.: fotowoltaiczne carporty (zadaszenia dla aut), wyposażone w panele słoneczne przystanki autobusowe, oświetlenie korzystające z PV.

Oprócz fotowoltaiki ML System sprzedaje pompy ciepła, magazyny energii i stacje ładowania. Z pomocą polskiego producenta można także uzyskać dofinansowanie w programach dotacji do paneli słonecznych.

Kolejnym obszarem działalności są usługi należącego do firmy Laboratorium Badawczo – Rozwojowego, takie jak wykonywanie pomiarów, analiz spektralnych, czy chociażby charakteryzacja struktury molekularne materiałów. Jednym z największych osiągnięć polskiego producenta jest technologia wytwarzania energii z kropek kwantowych. ML System zajmuje się również hartowaniem i obróbką szkła, także laserowo. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Polski producent kompletnych systemów BIPV, oferujący moduły fotowoltaiczne, systemy mocowań i automatykę oferuje rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i architektów. Dla tej drugiej grupy skierowana jest oferta lameli, fasad wentylowanych, czy też świetlików fotowoltaicznych.

Jakie komponenty wykorzystuje firma?

Moduły fotowoltaiczne ML System pochodzą z własnej produkcji firmy:

  • Moduł 400 Half Cut [1724x1134x30], 21 kg, gwarancja produktowa 12 lat. Halfcut oznacza, że moduł podzielony jest na dwie części. Pozwala to na ograniczenie oporów elektrycznych, co przekłada się na poprawę wydajności rzędu nawet 25%.
  • Moduł 450 [2094x1038x35], 25 kg, gwarancja produktowa 12 lat.
  • Moduł 375 Half Cut [1755x1038x35], 20kg, gwarancja produktowa 12 lat.
  • Moduły w różnych kolorach, gwarancja produktowa 10 lat.

ML System przekonuje  o wysokiej gwarancji wydajnościowej swoich modułów, która po 25 latach pracy ma wynosić nawet 83% mocy wyjściowej.

Wady i zalety firmy ML System

Zalety:

  • innowacyjne technologie i szeroka oferta, która wychodzi poza typowe instalacje PV,
  • bezpłatny audyt energetyczny do zamówienia przez formularz na stronie internetowej,
  • łatwy kontakt z doradcami przez stronę internetową.

Wady:

  • klient ponosi koszty obowiązkowych przeglądów instalacji PV,
  • brak możliwości sprawdzenia nawet orientacyjnych cen instalacji.

źródło i zdj. główne: mlsystem.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.