1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Mobilny generator słoneczny. Czy warto zdecydować się na zakup?

Mobilny generator słoneczny. Czy warto zdecydować się na zakup?

Termin „off-grid” odnosi się do niezależnego stylu życia, w którym funkcjonujemy bez żadnych usług użyteczności publicznej, takich jak woda, prąd, klimatyzacja itp. W tym samym duchu funkcjonuje system solarny off-grid, który może służyć jako alternatywne źródło energii elektrycznej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Mobilny generator słoneczny – zalety

Wakacje z nieograniczoną ilością energii odnawialnej? To możliwe! Wystarczy zabrać ze sobą w drogę jeden z mobilnych generatorów słonecznych. Zobacz, jak wygląda jedno z takich urządzeń:

@bluettipower

#BLUETTI SP350 solar panel with 350W. The Bluetti Christmas Carnival will last two weeks. It’s the best time to get Bluetti as a gift for you. #christmas #merrychristmas #gift #chismastime #fyp

♬ original sound – Bluetti Shop
@bluettipower

The nature give you the power and the tranquillity, so does BLUETTI.⛰ Thanks @alvetoexpedition for the video. #BLUETTI #christmas #fyp #powerstation #chrismastime

♬ original sound – Bluetti Shop

Jak prezentują się zalety tego rozwiązania?

1. Niezależność

Systemy te zapewniają kontrolę nad wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej. Nie musisz już polegać na produkcji energii elektrycznej z sieci. Cokolwiek się stanie, zawsze możesz mieć prąd, którego potrzebujesz – kiedy tylko chcesz.

2. Ochrona środowiska

Jedną z największych zalet korzystania z energii słonecznej jest to, że nie szkodzi środowisku. Fotowoltaika nie emituje dwutlenku węgla, dzięki czemu nie przyczynia się do globalnego ocieplenia.

3. Trwałość

Systemy fotowoltaiczne są zbudowane tak, aby wytrzymać ostre i ekstremalne warunki pogodowe. Nawet jeśli na zewnątrz szaleje gwałtowna burza powodująca awarię zasilania, Twoje systemy słoneczne nadal będą dostarczać Ci potrzebną energię elektryczną, gdy tylko burza ustanie.

4. Oszczędność kosztów

Na początkowym etapie inwestycja w instalację fotowoltaiczną może być kosztowna. Jednak na dłuższą metę jest opłacalna, ponieważ np. nie trzeba ponosić kosztów paliwa (jeśli używasz samochodu elektrycznego).

5. Mobilność

Mobilne panele słoneczne stanowią świetne rozwiązanie jako źródło energii podczas podróży. Zabierz swój zestaw w miejsca, gdzie dostęp do sieci energetycznej jest ograniczony.

Chcesz wiedzieć więcej o najnowszych technologiach w fotowoltaice? Zobacz artykuł:


źródło: bluettipower.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.