Modułowa morska platforma OZE – innowacyjny projekt SINN Power

Modułowa morska platforma OZE – innowacyjny projekt SINN Power

Niemiecki startup, SINN Power opracował prototyp hybrydowej platformy morskiej, która może wytwarzać energię elektryczną dzięki falom, wiatrowi oraz promieniowaniu słonecznemu. Możliwe, że jeszcze tego lata zostaną przeprowadzone pierwsze demonstracje. W instalacji widać potencjał na rozwój wytwarzania energii poza siecią.

Podcast


SINN Power specjalizuje się w technologii konwersji fal morskich WEC. Startup oferuje rozwiązanie modułowe instalacji, dzięki któremu możliwa jest dalsza rozbudowa urządzenia i dowolność kształtu.

Zaleta modułów

Modułowa konstrukcja była kluczowym elementem, odkąd zaczęliśmy opracowywać technologie morskie, które umożliwiają elastyczność i szeroką gamę zastosowańpowiedział redakcji Forbes dr Philipp Sinn, prezes SINN Power.Platforma pływająca może na przykład dostarczać energię odnawialną wyspom na całym świecie i przyczyniać się do ogólnoświatowego wdrażania morskich farm wiatrowych.

Platforma posiada czujniki o klasie ochrony IP68, które wysyłają informacje do centrów diagnostycznych, dzięki czemu możliwe jest przedwczesne wykrycie anomalii i zapobieganie awariom. SINN Power zapewnia zoptymalizowany plan serwisowy. Obecnie startup chce osiągnąć przystępność cenową dla swojej technologii.

Fale, wiatr i słońce

Jeden moduł składa się z czterech zintegrowanych przetworników energii fal dryfujących na powierzchni wody, które wytwarzają energię poprzez unoszenie się i opadanie. Na tym samym module mogą znajdować się panele fotowoltaiczne o łącznej mocy ok. 20 kW oraz dodatkowe turbiny wiatrowe o mocy 6 kWp. W jednym module mogą być obecne różne kombinacje OZE, aby jak najoptymalniej wykorzystać warunki środowiskowe – od jednego źródła po wszystkie naraz. Konstrukcja modularna zapewnia nieograniczony rozmiar budowanej jednostki. 

Firma ma swoją siedzibę pod Monachium, zaś w Heraklionie w Grecji posiada centrum badawcze. Z konstrukcji szczególnie skorzystać mogą kraje wyspiarskie albo morskie farmy wiatrowe.

Przygotowujemy teraz pływającą platformę, która będzie używana jako wizytówka, aby umożliwić szerszy dostęp potencjalnym klientom. Politycy i przedstawiciele innych narodów europejskich już nas odwiedzili. Kolejnym celem jest jesień, kiedy mamy nadzieję, będziemy mogli rozpocząć sprzedaż naszego wyjątkowego zestawu powiedział Sinn

960x0 1

Źródło: forbes.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.