Mój Prąd: Resort energii ostrzega przed oszustami

Ministerstwo Energii ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają dane osobowe przez internet podszywając się pod resort lub Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w związku z programem “Mój Prąd”.

„Pojawiające się w internecie strony powołujące się na ME lub NFOŚiGW zawierające kwestionariusze osobowe mogą być próbą wyłudzenia danych osobowych” – poinformowano na Twitterze resortu energii.

Jak podaje ministerstwo, przyjmowanie wniosków do programu rozpocznie się we wrześniu. “Mój Prąd” zakłada dofinansowanie – do każdej instalacji fotowoltaicznej –  w wysokości 5 tys. złotych. Podstawą wypłaty dotacji jest umowa z zakładem energetycznym.

Za wypłatę dotacji odpowiadać będzie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Maksymalne wsparcie na gospodarstwo domowe to 5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Futurystyczne hotele dla owadów stanęły na Polu Mokotowskim w Warszawie

Gdy mówi się o stylowych domkach dla zwierząt, często jest to przerost formy nad treścią. Nowoczesny design często nie ma nic wspólnego z praktycznością (chociażby w przypadku wielu budek lęgowych). Na szczęście zdarzają się również udane projekty. Do takich można zaliczyć hotele dla pożytecznych owadów, które postawiono na Polu Mokotowskim w Warszawie.