Morscy specjaliści z Orkad patrzą na Wschód

Dwie firmy z Orkad: Marine Management oraz Aquatera podpisały porozumienie partnerskie z singapurskim OceanPixel. Ich wspólne przedsięwzięcie – Orcades Marine Asia – zapewniać ma usługi zarządzania morskimi instalacjami energii odnawialnej, takimi jak systemy zbierania energii fal, pływów czy elektrownie wiatrowe off-shore.

Usługi obejmować mają planowanie, zarządzanie jak i weryfikację projektów na różnych etapach ich „życia”. Firma chce się także zaangażować w projekty badawczo-rozwojowe, skupiające się na „opracowywaniu innowacyjnych i efektywnych cenowo rozwiązań dla azjatyckiego sektora OZE”, jak czytamy w materiałach prasowych firmy.

Dyrektor nowopowstałej firmy, David Thomson komentował: Realizowaliśmy już projekty w Azji w ciągu kilku ostatnich lat i mamy doskonałe relacje z OceanPixel i innymi kluczowymi specjalistami w regionie. (…) Nawiązanie formalnego partnerstwa w Singapurze jest kolejnym, logicznym krokiem jaki musieliśmy podjąć, aby zapewnić sobie maksymalną kapitalizację wszystkich okazji, jakie pojawiają się w sektorze OZE w Azji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

W Berlinie powstanie zielona trasa pod estakadami kolejki miejskiej

Następny artykuł

Indyjskie Koleje chcą zredukować emisję CO2 o 33 % do 2030 roku

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,