Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najbardziej ekologiczna szkoła na świecie! Wytwarza więcej energii, niż zużywa

Najbardziej ekologiczna szkoła na świecie! Wytwarza więcej energii, niż zużywa

W Drøbak w Norwegii jest mała szkoła, która jest jedną z najbardziej wyjątkowych i prawdopodobnie najbardziej ekologicznych na świecie. Stworzyła ją norweska organizacja o nazwie Powerhouse projektująca budynki, które wytwarzają więcej energii niż zużywają w całym cyklu życia.

BANER MOBILEB1
Reklama

Niesamowita szkoła

W tym roku uczniowie po raz pierwszy uczęszczali do szkoły Powerhouse Drøbak Montessori, która uważana jest obecnie za najbardziej wydajną szkołę w Norwegii. 

Na górze budynku zamontowane są panele słoneczne, skierowane w stronę słońca pod kątem 33 stopni, a poniżej znajdują się studnie energetyczne wykorzystujące energię geotermalną.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
R6EkQIiJwqwRGpoJD3cH L39M4wmyz33uC54fo

Fot: Szkoła produkująca energię geotermalną/ źródło:.powerhouse-company.com

To także najnowszy budynek zrealizowany przez specjalistyczną organizację Powerhouse składającą się z architektów, inżynierów, deweloperów i projektantów.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– Mamy misję, aby nasze budynki wnosiły do świata pozytywną energię- mówi Rune Stene, dyrektor ds. technologii w Skanska, firmie wykonawczej, która jest częścią Powerhouse – Oznacza to, że chcemy zburzyć bariery dla branży i graczy w branży oraz być przykładem, że mamy technologię, mamy wiedzę i można to zrobić już teraz – dodaje.

oWROIyRDo7EPUJ0Sy8r49UrgDwTanSoQugClCKO

Fot: Powerhouse Drøbak Montessori/ źródło:.powerhouse-company.com

Ponadto ta innowacyjna szkoła znajduje się w pięknych warunkach przyrody. Dzięki temu uczniowie na co dzień mogą podziwiać niesamowitą naturę.

Budynek został specjalnie przystosowany do panujących warunków.

Jeśli chcemy osiągnąć naprawdę ekologiczne budynki, musimy zaakceptować fakt, że na projekt budynku lub architekturę muszą mieć wpływ ustalone przez nas standardy środowiskowe – mówi Brendan Owens, inżynier ds. rozwoju technicznego w U.S. Green Building Council.

UEGyRhj7khW6zn0JZcesE4OgRJ8B86gQrcrO6P85qPmWPp6 g7kQSdLadtLwF7B 4aZUxODv1hcWpCH7ndfFcrzi ve3UcwP206hzX6uGMks2haZWThvNEXbxnBJO c30Kf

Fot:Powerhouse Drøbak Montessori/ źródło:.powerhouse-company.com

Kolejne ambitne Plany PowerHouse

W najbliższej przyszłości Powerhouse planuje zbudować hotel, w większości z drewna, w pobliżu lodowca za kołem podbiegunowym, w pobliżu norweskiego Bodø i Lofotów. 

Budynek również będzie okrągły i zawieszony nad wodą fiordu. 

Jest to wielopoziomowe wyzwanie. Hotele wymagają większej ilości ciepłej wody, co także należy uwzględnić.ch położenie na dalekiej północy powoduje, że ogrzewanie jest trudne, a światło dzienne czasami niedostateczne.

źródło: powerhouse-company.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.