Najtańsza energia wiatrowa w historii

Chiński producent turbin wiatrowych Goldwind złożył deklarację, że w Saskatchewan w Kanadzie powstanie farma wiatrowa wytwarzająca energię po najniższej cenie w historii.

Farma wiatrowa o mocy 200 MW ma zostać zbudowana w Assiniboia w prowincji Saskatchewan. Deweloper Potentia Renewables zapewnił, że sprzedaży energii będzie zagwarantowana w wyniku aukcji przeprowadzonej przez władze Saskatchewan. Umowa pomiędzy władzami prowincji i koncernem energetycznym SaskPower będzie obowiązywać 25 lat, jednak nie podano zaproponowanej ceny, jaką zagwarantował sobie inwestor. Poinformowano, że jest ona niższa od średniej ceny z aukcji wynoszącej 42 CAD/MWh, czyli około 124 zł/MWh.

Firma Goldwind zapewnia, że energia będzie sprzedawana po najniższej cenie, jeśli chodzi o długoterminowe umowy na energię wiatrową. Chiński producent dla projektu w Kanadzie dostarczy 50 bezprzekładniowych turbin o jednostkowej mocy 4 MW.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Kairze powstaną wiszące ogrody Egiptu

Pracownia Stefano Boeri Architetti pracuje nad innowacyjnym projektem wiszących ogrodów, które zostaną zbudowane na przedmieściach Kairu. W jednym z budynków powstanie hotel, pozostałe dwa będą pełniły funkcję luksusowych apartamentów. W każdym  znajdzie się prawie 15 tys. roślin drzewiastych i krzewiastych. To będą pierwsze obiekty tego typu w Afryce.