Największa kanadyjska sieć supermarketów w pełni zelektryfikuje swoją flotę pojazdów do 2030 roku

Największa kanadyjska sieć supermarketów w pełni zelektryfikuje swoją flotę pojazdów do 2030 roku

Loblaw Companies Limited to największa kanadyjska sieć supermarketów spożywczych, a jednocześnie jeden z największych pracodawców tego regionu. Niedawno firma ta podała do publicznej wiadomości, że podjęła decyzję o pełnej elektryfikacji swojej floty pojazdów jeszcze do 2030 roku. Między innymi właśnie dlatego LCL złożyło zamówienie na 25 egzemplarzy niedawno zaprezentowanej elektrycznej ciężarówki Tesla Semi.

Wedle Loblaw Companies Limited usunięcie spalinowych pojazdów z własnej floty pozwoliłoby tej firmie na zredukowanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 94 tony w skali roku – można to porównać do emisji wytwarzanej przez ok. 20 tysięcy samochodów jeżdżących po drogach i autostradach.

To część naszego zaangażowania w elektryfikację naszej floty – tak rzeczniczka firmy LCL skomentowała fakt zamówienia pojazdów marki Tesla.

Całkowite odejście od samochodów spalinowych wymagałoby od kanadyjskiej sieci dołączenia do floty ok. 350. bezemisyjnych pojazdów oraz ponad 2,5 tysiąca przyczep.

Koszt podstawowego wariantu ciężarówki Tesla Semi to 150 tysięcy dolarów, zaś pierwsze dostawy pojazdu Tesla Semi spodziewane są na 2019 rok.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.