Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nederland w Kolorado zamierza przejść na OZE

Nederland w Kolorado zamierza przejść na OZE

Nederland w stanie Kolorado ma ambitne plany, by od 2030 roku zaspokajać swoje energetyczne potrzeby wyłącznie dzięki energii odnawialnej. Co więcej, burmistrz Kristopher Larsen twierdzi, że miasto jest w stanie zrealizować ten cel prędzej, niż się wydaje.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Osobiście uważam, że musimy dokonać tego szybciej. Do 2030 roku zostało tylko trzynaście lat, a zmiany klimatyczne w tym czasie nie będą czekać, lecz postępować. (…) Powinniśmy działać niezwłocznie, sądzę, iż należy zrealizować nasz plan w ciągu najbliższych pięciu lat” – powiedział burmistrz Nederland.

Cała sprawa była dyskutowana na spotkaniu Rady Nadzorczej Nederland. Na ten moment także Aspen, Pueblo oraz Boulder zdeklarowały się przejść na zieloną energię do 2030 roku.

Pomimo dobrych chęci władz miasta plan ten wcale nie musi być łatwy w realizacji, ponieważ Nederland, podobnie jak Boulder, jest mocno związane z Xcel Colorado – firmą energetyczną, która tylko dwadzieścia pięć procent energii czerpie z zielonych źródeł.

Musimy współpracować z firmą Xcel Energy, aby znaleźć wyjcie z tej sytuacji. To główny cel naszego miasta, dlatego sprawimy, że zostanie on zrealizowany” – powiedział Larsen. Na korzyść Nederland działa fakt, że liczy ono nieco ponad tysiąc mieszkańców, więc nie jest tak energochłonne, jak większe miasta.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.