NextEra Energy Partners kupuje projekty wiatrowe i solarne

Spółka NextEra Energy Partners poinformowała, że planuje zakupić projekty OZE o łącznej mocy 1388 MW. Kupować je ma od NextEra Energy Resources za kwotę około 1,275 miliarda dolarów.

W skład kupowanych instalacji wchodzi 10 farm wiatrowych: 250 MW w Rush Springs i 98 MW w Breckinridge w stanie Oklahoma, 208 MW w Ninnescah oraz 206 MW w Kingman w stanie Kansas, 200 MW Javelina 2 w Teksasie, 46 MW Golden Hills North w Kalifornii, 90 MW w Cottonwood w stanie Nebraska, 150 MW Carousel w Kolorado oraz 120 MW w Bluff Point w stanie Indiana.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wśród kupowanych przez NextEra Enrtgy Partners projektów OZE jest tylko jedna instalacja solarna – Montain View w stanie Nevada o mocy 20 MW.

Zakupy sfinansowane zostaną z sprzedaży kanadyjskich aktywów firmy za kwotę 573 milionów dolarów oraz z istniejącej już linii kredytowej. Po transakcji zostanie ona natychmiastowo spłacona środkami pochodzącymi z funduszu inwestycyjnego BlackRock Global Energy & Power Infrastructure w ramach umowy o finansowaniu portfela akcji.

Zakup sfinalizowany ma być do końca tego roku.