Codzienny raport smogowy – 23.09., pierwszy dzień jesieni

W poniedziałek jakość powietrza niestety nie jest najlepsza dla mieszkańców Warszawy, Łodzi, Poznania, Radomia, czy Rybnika i okolicy. Swobodnie możecie oddychać za to w miejscowościach nad morzem, Zielonej Górze, Olsztynie czy Białymstoku. Zapowiada się za to ładny dzień – synoptycy przewidują sporo słońca i nawet 23 stopnie Celsjusza. W naszym kraju lekkie początki smogu, a tymczasem niedawno Dania po raz pierwszy w historii zaspokoiła 100% swoich dziennych potrzeb energetycznych energią wiatrową. Gratulujemy! Ach, i jeszcze jedno – dziś mamy pierwszy dzień jesieni.

Oszczędzaj pieniądze i energię – siedem zrównoważonych systemów ogrzewania domu

Gdy nadchodzi zima, wydatki związane z ogrzewaniem naszych domów potrafią nadwyrężyć niejeden budżet. Dodatkowo, większość z tradycyjnych metod ogrzewania nie jest zbyt przyjazna dla środowiska. Na szczęście istnieje szereg ekologicznych alternatyw, które pozwalają nam oszczędzić sporo pieniędzy oraz zadbać o nasze otoczenie. Poniżej wymieniamy siedem technologii przekładających się na niższą emisję i mniejsze rachunki. 

Coraz większe farmy wiatrowe w Polsce

Ponad 80 wiatraków ma liczyć powstająca nad polskim morzem nowa farma wiatrowa, która właśnie zdobyła część finansowania. To projekt niewiele mniejszy niż wybudowane na przestrzeni kilu lat elektrownie wiatrowe w gminie Darłowo, gdzie kręci sie ponad sto wiatraków. W Polsce dla branży wiatrowej rozpoczął się wyjątkowy czas. Jak długo potrwa?