Wkrótce zadebiutuje elektryczny Fiat Ducato

Elektryczna wersja Fiata Ducato będzie dostępna końcem 2019 roku i gotowa do wprowadzenia na rynek w 2020 roku. Koncern oferuje klientom dwa warianty zasięgu – do 220 km i do 360 km, silnik elektryczny o mocy 90 kW i z momentem obrotowym 280 Nm.

Fiat Ducato w wersji elektrycznej

W elektrycznej wersji Ducato Van planowane są dwa warianty akumulatorów o pojemności 47 i 79 kWh, które powinny umożliwić osiągnięcie wspomnianych zasięgów NEDC wynoszących odpowiednio 220 i 360 kilometrów. Firma zdecydowała się na pojemniejszą wersję akumulatora ze względu na sektor transportowy związany np. z dostawą żywności, co wymaga bieżącego zasilania urządzeń znajdujących się w pojeździe. W przypadku szybkiego ładowania przez CCS Fiat zakłada, że 30 minut ładowania pozwoli na przejechanie 100 kilometrów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Fiat chce zaoferować wszystkie wersje nadwozia elektrycznego Ducato (dostępne również w wariantach z silnikami spalinowymi), od furgonetki pasażerskiej, poprzez furgonetkę panelową, aż po wersję pickup – z różnymi rozstawami osi, które umożliwią przewóz od 10 do 17 metrów sześciennych ładunku o maksymalnej ładowności 1,9 tony.

Włoska firma poinformowała, że ich elektryczny transporter aktualnie przechodzi testy przedsprzedażowe, które mają trwać do końca tego roku. Nieznana jest jednak cena samochodu. Według założeń na rynku powinien on pojawić się na początku 2020 roku.