Nieznani sprawcy zniszczyli drzewa na prywatnej działce ministra Jana Szyszko

Nieznani sprawcy wycieli w sumie 33 drzewa z prywatnej działki ministra środowiska prof. Jana Szyszko w Tucznie. Uszkodzono świerki zwykłe, srebrne, tuje i daglezje. Policja poszukuje sprawcy.

Osoba opiekująca się działką Jana Szyszki w Tucznie, zgłosiła zniszczenia w poniedziałek przed południem – powiedziała asp. Beata Budzyń rzecznik policji w Wałczu (zachodniopomorskie), gdzie znajduje się prywatna działka ministra. Według policji, drzewa zostały ponacinane.

Szkody wstępnie wyceniono na ponad 500 zł. – Pokrzywdzony wycenił swoje szkody na blisko 5 tys. zł – powiedziała oficer prasowy policji w Wałczu. – Policja powoła teraz rzeczoznawcę, który wyceni powstałe szkody – dodała. Wycena rzeczoznawcy będzie kluczowa, ponieważ pomoże odpowiednio zakwalifikować uszkodzenia. Straty o wartości poniżej 500 zł kwalifikowane są jako wykroczenie, powyżej tej kwoty jako przestępstwo.

Jak podaje Radio Maryja, to nie pierwsza interwencja policji na prywatnej posesji ministra Szyszko – Nie tak dawno ktoś włamał się do pracowni w Tucznie. Wybito okna, wyciągnięto trofea myśliwskie, połamano je i zostawiono na zewnątrz. Natomiast w środku pozostawiono zakrwawioną siekierę – cytuje rozgłośnia ministra Szyszko. – To, co dzieje się w tej chwili to jest wchodzenie na czyjąś własność i usuwanie komuś drzew, które zostały tam zasadzone. To jest rażące łamanie prawa – dodał szef resortu środowiska prof. Jan Szyszko.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowe rozdanie w unijnym programie LIFE. Dodatkowe wsparcie finansowe i doradcze z NFOŚiGW

Następny artykuł

40 mln euro na projekty z Programu LIFE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,