Nigeryjski bank rozpoczyna działalność na rynku OZE

Nigeryjski dostawca usług finansowych Unity Bank połączył swoje siły ze spółką Daystar Power, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii, aby zamieniać źródła energii elektrycznej w biurach banku z generatorów Diesla na instalacje OZE.

Unity Bank ma dwieście czterdzieści biur w całym kraju i jest ósmym co do wielkości bankiem Nigerii pod względem ilości lokalizacji biznesowych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Daystar, który został założony przez spółkę venture capital, firmę Sunray Ventures, zapewni Unity Bank podłączenie do hybrydowych akumulatorów zasilanych energią słoneczną, pomagających obniżyć koszty prądu, a także redukujących emisję dwutlenku węgla.

Dyrektor Unity Bank Tomi Somefun powiedział:

„Unity Bank jest dedykowany bankowości detalicznej dla wszystkich Nigeryjczyków i zapewnia naszym klientom najlepsze z możliwych doświadczenia w zakresie bankowości”.

„Wierzymy, że nasze przejście na czyste rozwiązania w zakresie energii elektrycznej nie tylko pomoże zapewnić lepsze wrażenia klientom odwiedzającym nasze oddziały, ale także przyczyni się do ochrony naszego środowiska. Cieszymy się, że współpracujemy z Daystar Power w tym przedsięwzięciu”.

Dyrektor wykonawczy Sunray Ventures Christian Wessels powiedział:

„Znaczna różnica pomiędzy wymaganą a dostępną ilością energii elektrycznej w sieci jest powszechnym problemem w całej Nigerii, co prowadzi do tego, że większość firm korzysta przez większość dnia z generatorów zasilanych olejem napędowym”.

Jak wskazuje Wessels, „postępy w technologii sprawiły, że klienci zarówno komercyjni, jak i przemysłowi mogą przejść teraz na czystsze hybrydowe rozwiązania w zakresie energii słonecznej”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Unity Bank zdecydował się stanąć na czele tego postępu i współpracować z Daystar Power, by zapewnić czyste i ekonomiczne rozwiązania energetyczne dla swojej sieci oddziałów”.