Nowa, hybrydowa Skoda Vision RS zadebiutuje wkrótce

Skoda ogłosiła, że na początku października tego roku w Paryżu zaprezentuje koncepcję Vision RS. Prototypowy samochód będzie hybrydą typu plug-in o 180 kW mocy silnika hybrydowego i zasięgu elektrycznym do 70 km.

Dla Skody wkrótce przedstawiona koncepcja auta hybrydowego będzie następnym etapem rozwoju sportowych modeli RS oraz przyszłościowych modeli pojazdów kompaktowych. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta, jest to główny kierunek, w którym będzie podążać marka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Skoda zapowiada wprowadzenie w swoich zakładach pracy zrównoważonych metod produkcji.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Póki co Skoda przedstawiła szczegóły Vision RS. Będzie to samochód wyposażony w 1,5-litrowy silnik benzynowy, który w połączeniu z napędem elektrycznym o mocy 75 kW zyska wydajność na poziomie 180 kW. Akumulator litowo-jonowy o mocy 13 kWh naładuje się w ciągu 2,5 godziny. Do 100 km/h auto powinno przyspieszać w ciągu 7,1 sekundy. Natomiast emisja CO2 szacunkowo ma nie przekraczać 33 gramów na kilometr.

Wstępna zapowiedź Skody na temat 70 km zasięgu elektrycznego zaskakuje, ponieważ średnia rynkowa wynosi 50 km zgodnie z normami NEFC. Producent zapewnia, że nowym Vision RS będzie można podróżować również tylko na napędzie elektrycznym, ale auto standardowo wyposażone zostanie w system odzyskiwania energii kinetycznej.

W Paryżu Vision RS zostanie zaprezentowane obok Kodiaqa RS – najsilniejszego SUVa Skody.

źródło: electrive