Nowa strategia energetyczna była konsultowana z premierem

Jak dowiedział się portal BiznesAlert.pl, zaprezentowana niedawno nowa strategia energetyczna dla naszego kraju była konsultowana z premierem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Mateuszem Morawieckim.

„Jestem lojalnym członkiem rządu, jak cała ekipa”, poinformował minister energii, Krzysztof Tchórzewski, komentując konsultacje strategii z premierem Morawieckim.

BiznesAlert pytał szefa resortu energii, czy ogłoszona niedawno polska strategia energetyczna była konsultowana z premierem. „Trzeba będzie przeprowadzić rozmowy o inwestycjach liczonych w dziesiątkach miliardów dolarów. Muszą się one odbywać także na poziomie stwarzania atmosfery przez poszczególne rządy. Nie może obyć się to bez udziału ścisłego kierownictwa rządu. To są rzeczy oczywiste, że pewne kierunki muszą być konsultowane”, wyjaśnił Tchórzewski.

1 comment

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

ElectroMobility szuka inwestorów

Fabryka, w której miałoby powstawać polskie auto elektryczne, według informacji, do których dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”, będzie kosztowała 4,5 mld zł. 2 miliardy z tej kwoty zostaną pozyskane z kredytu. Resztę musieliby wyłożyć akcjonariusze spółki, czyli PGE, Energa, Enea i Tauron. To jednak za dużo nawet dla tak wielkich graczy, więc spółka musi się posiłkować dodatkowymi inwestorami.