Biuro projektowe Reiulf Ramstad zaprezentowało projekt ciekawego kompleksu budynków, jaki powstać ma w okolicy, gdzie dotychczasowo znajdują się koszary. Głównym jego punktem jest wieżowiec w kształcie szyszki, do stworzenia którego wykorzystano inspiracje lokalnym budownictwem i historycznym znaczeniem tego miejsca.
Projekt Ski Vest, bo tak nazywa się wieżowiec, zamówiony został przez Solon Elendom. Znaleźć ma się w nim 50 mieszkań.
Według założeń projektowych budynek miał się wtopić w otoczenie, składające się m.in. z XIX-wiecznych konstrukcji. Pomimo zastosowania nowoczesnych materiałów, udało się to. „Świadome czerpanie wzorców z budynków znajdujących się w okolicy pozwala podkreślić lokalny charakter tego projektowanego budynku”, komentują odpowiedzialni za koncepcję architekci.
Budynek mieszkalny ma mieć kształt szyszki. Od połowy wysokości będzie się zwężał, co powinno poprawić ekspozycję tarasów na słońce, a jednocześnie zapewnić większą prywatność mieszkańców.
Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.