Nowy koncept auta elektrycznego od BMW

Targi samochodowe odbywające się w szwajcarskiej Genewie oraz niemieckim Frankfurcie są istotnym wydarzeniem nie tylko z punktu widzenia motoryzacyjnych zapaleńców, ale również jeśli weźmie się pod uwagę postęp technologiczny, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat. Samochody podlegają błyskawicznym zmianom, a wielu producentów próbuje dogonić w tym wyścigu Teslę, prezentując nowe elektryczne pojazdy, które mają stanowić wyzwanie dla konkurencji i – być może – stać się przyszłością europejskich dróg.

Na targach we Frankfurcie, firma BMW zaprezentowała w swojej gamie produktów koncept następnego, elektrycznego pojazdu. Mowa o modelu BMW i Vision Dynamics, który może w przyszłości stanowić realną konkurencję dla Tesli Model S, będącego na chwilę obecną prawdopodobnie najbardziej znanym i prestiżowym samochodem elektrycznym.

Fotowoltaika od Columbus Energy

BMW i Vision Dynamics ma osiągać prędkość maksymalną do 200 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h będzie osiągalne już po 4 sekundach. Nie jest jeszcze znana pojemność zamontowanej baterii, lecz wedle słów BMW, ma ona pozwolić na pokonanie nawet 600 kilometrów na jednym ładowaniu, choć warto podkreślić, że są to dopiero wstępne szacunki.

Warty zaznaczenia jest również fakt, że zaprezentowany model stanowi zaledwie koncept, zatem do czasu produkcji wiele kwestii może jeszcze ulec zmianie. Wciąż nie jest jeszcze znana data premiery tego samochodu, jednak można zakładać, że nastąpi to po 2020 roku.