Nowy samochód elektryczny Skody – Vision E – w sprzedaży już w 2020 roku

Jak informuje Puls Biznesu, Skoda pracuje właśnie nad nowym, elektrycznym pojazdem. Skoda Vision E ma trafić do sprzedaży w roku 2020 – rok po planowanym wprowadzeniu do sprzedaży limuzyn Superb z silnikiem hybrydowym. Producent ten planuje w ciągu najbliższych ośmiu lat rozwinąć portfolio samochodów z napędem elektrycznym, tak aby do 2025 roku posiadać ich w ofercie pięć modeli. Oprócz  Vision E, w napęd elektryczny zaopatrzony ma zostać także nowy SUV Skody – Kodiaq w wersji Coupe.

Skoda Vision E zbudowana jest na tzw. platformie MEB. Została ona opracowana przez grupę Volkswagena specjalnie dla samochodów elektrycznych. Planowana Vision E ma mieć 460 cm długości i 285 cm rozstawu osi. Maksymalna prędkość osiągana przez pojazd szacowana jest na 180 km/h, dzięki wysokiej mocy układu napędowego – 225 kW. Mimo to pojazd ten charakteryzować się ma zasięgiem na poziomie 500 kilometrów.

Opracowywany obecnie samochód wyróżniać ma się nie tylko napędem, ale także poziomem automatyzacji. Skoda zakłada, że Vision E osiągnąć ma trzeci poziom jazdy autonomicznej, czyli autonomicznie poruszać się w korkach, na autostradzie, a także samodzielnie parkować.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

General Electrics prezentuje pierwszą gondolę dla projektu Merkur

Następny artykuł

Jan De Nul rozpoczyna prace przy fińskim projekcie offshore Tahkoluoto

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,