Opel już tylko elektryczny?

Opel – niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, zajmujące się produkcją pojazdów osobowych i dostawczych – przeżywa kryzys. Samochody tej starej niemieckiej firmy przestały być uważane za bezawaryjne. Posiadacze najnowszych modeli Opla niejednokrotnie narzekają na znaczny spadek jakości użytkowanych pojazdów.

Aby poprawić wizerunek i sytuację finansową marki, potrzebny jest nagły plan awaryjny. Nikogo więc nie dziwi ogłoszenie przez Dyrektora Generalnego Michaela Lohschellera planu strategicznego PACE, który ma pomóc firmie wyjść z kryzysu.

Podstawowym założeniem projektu jest przestawienie produkcji samochodów pasażerskich wyłącznie na wersje elektryczne i hybrydowe. Termin, w którym ostatecznie założenia planu zostaną wdrożone, to koniec roku 2024.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W oficjalnym komunikacie znajdziemy również informację, że Opel wykorzysta technologię Grupy PSA, co ma spowodować, że to właśnie ta marka będzie liderem niskoemisyjnego transportu w Europie.

Na pierwsze oznaki elektryfikacji Opla nie poczekamy zbyt długo. Już za dwa lata w ofercie firmy znajdzie się w sumie dziewięć nowych modeli, w tym te w pełni zelektryfikowane. Najbardziej sztandarowe z nich to Grandland X PHEV oraz Corsa.