Operator energetyczny w San Diego planuje dodanie pięciu magazynów energii elektrycznej do swojej sieci

Kalifornijski operator energetyczny San Diego Gas & Energy (SDG&E) podpisał w zeszłym tygodniu kontrakty na pięć nowych magazynów energii elektrycznej o łącznej mocy 83,5 MW. Wszystkie kontrakty trafiły już do odpowiedniej komisji stanowej w celu zatwierdzenia.

Po zatwierdzeniu kontraktu rozpocząć ma się budowa tych systemów. Dwa z nich, oparte o ogniwa litowo-jonowe magazyny o mocy 40 MW i 30 MW będą własnością SDG&E i mają być wykorzystane do stabilizacji sieci tak, aby możliwe było wykorzystanie maksymalnej mocy źródeł odnawialnych podłączonych do sieci operatora. Pierwszy magazyn zbudowany zostanie przez AES Energy Storage, a drugi, który stanie w Miramar, przez Renewable Energy Systems Americas Incs.

Trzy pozostałe projekty, o mocy łącznej równej 13,5 MW będą w posiadaniu firm zewnętrznych: Powin Energy, Enel Green Power North America i Advanced Microgrid Solutions. Instalacje te powstaną w Excondido, Poway i San Juan Capistrano.

Projekty te maja nadać systemowi przesyłowemu więcej elastyczności i wspomóc nas w dążeniu do osiągnięcia pełnej niezawodności przy większym wykorzystaniu czystej energii elektrycznej – komentuje wicedyrektor SDG&E, Emily Shults. Budując omawiane instalacje, nasza firma pozostaje w czołówce spółek wspomagających stan w osiągnięciu założonego poziomu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla – dodaje Shults.

Instalacje te będą uruchamiane pomiędzy grudniem 2019 a końcem 2021 roku. Na tym jednakże nie koniec, ponieważ SDG&E zobowiązało się do posiadania magazynów energii o łącznej mocy równej 165 MW do 2020 roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowa farma fotowoltaiczna w Japonii

Następny artykuł

Chiński bolid elektryczny rewelacją genewskich targów Geneva Motor Show

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , ,