Na Orkadach zainstalowane zostaną dwie turbiny nowej generacji o mocy 2 MW

Spółka DCNS OpenHydro planuje umieszczenie dwóch nowych turbin do zbierania energii pływów. Mają one być zamontowane w Europejskim Centrum Energii Morskiej, które mieści się na Orkadach.

Deweloper instalacji otrzymał niedawno pozwolenie od szkockich władz morskich na instalację niewielkiej farmy złożonej z 16 metrowych turbin.

DCNS jest obecnie na początkowym stadium nowego projektu, który nie ma jeszcze ustalonego terminarza, jednakże pozwolenie na instalację i jej użytkowanie wydane zostało do roku 2043.

Instalowane na Orkadach turbiny będą bardzo podobne do tych, które już pracują we Francji czy Kanadzie, jednakże z dokonanymi drobnymi zmianami. Jak mówi Robert East, przedstawiciel dewelopera w UK – Zdolność dostarczania i testowania tych niewielkich turbin jest naszym standardowym produktem i kluczowym elementem naszego długofalowego biznesplanu. Od 11 lat rozwijamy i testujemy nasze systemy na Orkadach i uważamy, że to doskonałe miejsce na budowę naszej kolejnej instalacji testowej, która niedługo będzie dostępna komercyjnie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Spadek sprzedaży energii wiatrowej uderza w Accione

Następny artykuł

GWave otrzymało licencję na farmę u wybrzeży Kornwalii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,