Spadek sprzedaży energii wiatrowej uderza w Accione

Jak czytamy w raporcie za pierwszy kwartał 2017 roku sprzedaż Acciona Energy spadła o 19,1% względem analogicznego okresu zeszłego roku. Osiągnęła kwotę 463 milionów euro. Spadek sprzedaży pociągnął za sobą spadek dochodów firmy do 208 milionów euro, co oznacza zmniejszenie tej kwoty o 2,1% względem roku ubiegłego.

Spadki wyników sprzedażowych spółki nastąpiły w okresie gdy sprzedaż i zyski z samej generacji energii elektrycznej wzrosły o odpowiednio 7,7% (do 361 milionów euro) i 5,6% (do 226 milionów euro). Jak informują źródła w hiszpańskiej spółce, jest to wynik przejęcia w zeszłym roku Acciona Windpower przez Nordex.

Jak donosi firma w zeszłym roku zwiększyła ona posiadane moce słoneczne o 228 MW w Chile. Ponadto uruchomiła projekty wiatrowe w USA o mocy 93 MW i w Indiach o mocy 51 MW.

Sumarycznie grupa Acciona osiągnęła 60 milionów euro dochodu w pierwszym kwartale bieżącego roku, czyli o prawie 21% więcej niż w roku 2016. Poprawa wyników finansowych grupy jest wynikiem silnych działań w sektorze budowlanym.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ośmiornica oplata brytyjski rynek OZE: 300 milionów funtów na inwestycje

Następny artykuł

Na Orkadach zainstalowane zostaną dwie turbiny nowej generacji o mocy 2 MW

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,